šeštadienis, liepos 03, 2010

Hamakas

Viskas prasidėjo nuo Andriaus fix idėjos sulipti į medžius ir ten pasikabinus hamakus pagyventi porą dienų. Kažkas panašaus gavosi. Gal kiek mažiau nei tikėtasi gyvenimo buvo. Bet naktį visi draugiškai, kaip kokie balandžiai bokštuose, praleidom. Niekas neišsidrėbė. Vaizdas buvo maždaug toks :
Hamakai medžiuose

Kadangi aš labai mėgėjiškai pasikabinau hamaką, o ir pats hamakas nebuvo aukščiausio patogumo lygio, palankioms aplinkybėm susiklosčius miegojau Andriaus hamake. Super hamakas. Atsiguli į jį, jis tave apkabina ir tu, kaip kokia lėliukė kokone, nugrimzti į medžių ošimą ir sūpavimasi. Miegas prisistato tą pačią akimirką.
Užsimaniau tokio hamako. Bet pasirodo Andrius jį parsigabeno iš paties Tailando. Toloka. Taigi teko improvizuoti. Nusipirkau audinių parduotuvėje tris metrus pusantro metro pločio audinio. Šiaip dabar rekomenduočiau pirkti tris su puse. Porą virvelių po penkis metrus ir susirišau hamaką pats.
Aišku pirmi kartai nebuvo patys patogiausi variantai, bet bandymų ir klaidų keliu pasiekiau patenkinamą variantą. Juo noriu ir pasidalinti, gal kam prireiks.

Taigi. Ko prireiks.
 • 3.5m stipraus audinio.
 • 2x 5m virvės kuriai patikėtumėte laikyti savo svorį.
 • Dviejų drūtų medžių prie ko rišite hamaką.
Originalus Andriaus hamakas buvo padarytas iš nailono. Jis labai lengvas ir plonas, gerai kvėpuoja ir yra žiauriai stiprus. Tačiau tokio negavau, todėl panaudojau karinių uniformų medžiagą, kuri sustiprinta papildomais kvadratėliais (matosi nuotraukose). Audinį pirkau Kalvarijų turgavietėje esančioje specializuotoje audinių parduotuvėje.
Virveles nusipirkau pas tą patį Andrių "Montis Magijoje". Jei neklystu šita. O tarp medžių rekomenduočiau, kad būtų bent penki metrai. Viskas.

Hamakas

Kaip pasidaryti.


Kokie trūkumai.
Na vienas iš trūkumų yra tai, kad kiekvieną kartą reikia prie hamako pačiam pririšinėti virves. Pagamintame hamake viskas paruošta ir yra gatavas kablys už kurio tik pritvirtinama virvė. Kitas trūkumas, kadangi naudojau belenkokią medžiagą, hamakas gavosi sunkesnis, gal ne taip patogu jei nori lengvai keliauti.

Privalumai.
Pigiai ir paprastai, jei nereikia hamako audeklą galimą naudoti kaip pavėsinę ar jei jis atsparus vandeniui, kaip stogą nuo lietaus. Kitaip sakant, turi multifunkcinį audinį ir esi ribojamas tik vaizduotės.

Alternatyvos.
Visada gali nusipirkti gatavą gaminį iš interneto. Vaizdai. Jei kas taip padarys, prašysiu į svečius pačiupinėti.

5 komentarai:

 1. Kaip nerealiai ten penkių ar septynių metrų aukšty hamake kabėt.. Ir miegojot ten dar per naktį? Nors jaučiu man pačiam būtų kiek baisoka.

  Kalbant apie namų gamybos hamaką.. O kam atrišinėt tą medžiagą išvis? Ar neužtenka tik nuo medžio atrišt ir viską susivyniot su virvėm?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Na, miegoti aukštain nėra baisu, nes su sauga miegi. Tai yra su papildoma virve prisiriši.

  O nuo hamako virves atsirišus, gražiau ir kompaktiškiau viskas susilanksto.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveikas,

  pasinaudojau tavo nuoroda ir iš eBay'aus nusipirkau hamaką su tentu. Tikrai lengvi, kiek bandžiau - patiko.

  Dar kartą su gimtadieniu!
  Ričardas

  AtsakytiPanaikinti
 4. O kaip jus i toki auksty uzlipat???????

  AtsakytiPanaikinti
 5. Daugiau mažiau va taip : http://luntiangpilipinas.com.ph/tenmilliontreecampaign/wp-content/uploads/2008/10/seed_propagation/05-01.jpg

  AtsakytiPanaikinti