ketvirtadienis, spalio 11, 2012

Problemos sprendimas ją sumenkinant


Ar tai problema?
Pastebėjau, kad kai kurie žmonės problemas sprendžia jas tiesiog sumenkindami. Manau jog tai yra labai blogas dalykas, nes realiai nieko nėra padaroma ir problema pasilieka. Keli pavyzdžiai :
- Susitvarkyk savo kambary.
- Tai kad pas mane jis dar tvarkingas, matytum kaip kambarys pas Petrą atrodo. 
- Labai daug moku už šildymą, gal galima ką nors padaryti, kad taip nebūtų?
- Argi čia daug, žinotum, kiek moka Petras. 
- Labai jau ilgai šių dokumentų reikia laukti.
- Čia ne ilgai. Va jei Petro prašytum, va tada tikrai ilgai būtų.
Ar teko susidurti su tokiu problemų "sprendimo" būdu?

5 komentarai:

 1. kaip šiandien pasakojo per mokymus - vienas pagrindinių problemos sprendimo etapų - jos identifikavimas. šiuo atveju panašu, kad susiduri su požiūrio problema, kuri greičiausiai kyla dėl "kaltininko" nenoro kažką daryti, o tą dažniausiai sąlygoja motyvacijos stoka. taigi siūlyčiau tokius sprendimo būdus:

  - jei susitvarkysi kambarį, į svečius pasikviesim Algį, o jis greičiausiai tau duos pažaisti savo naujuoju play station.

  - kiek kartų tau Petras paskolino tau pinigų kai eilinį kartą juos pralošei kazino?

  - o žinai, kad šneka jog greitai Petrą atleis? girdėjau kad nauja seimo dauguma efektyvindami valdymo aparatą žada atleisti 20% valdininkų

  AtsakytiPanaikinti
 2. www.donciavas.lt2012-10-12 10:19:00

  o gal kaip tik - tai, kad kambarys netvarkingas visai nėra problema? o kažkas bando ją sureikšminti?

  ir gal tai, kad moka kažkas už šildymą daug visai nėra problema? ir kas yra daug? gal jis moka 174 litus už šildymą?

  ir kad dokumentų reikia ilgai laukti - gal ir čia ne problema? gal tai iš tikro gerai, bet pati žmonija iš to padarė problemą - nes viskas turi būti čia, dabar, greitai, kad visada turėtum ką veikti, ką dirbti - neduok skraidantysis spagečių monstre nebus ką veikti - ilsėsies???

  AtsakytiPanaikinti
 3. nu ok, artimesnis pvz. Nori valgyti? Pffff, lokiai visą žiemą nevalgę išbūna ;)

  AtsakytiPanaikinti
 4. www.donciavas.lt2012-10-12 13:28:00

  blemba. labai jautrią vietą man asmeniškai palietei :) nes galėčiau čia pradėt sapaliot, kad gal ir čia visai ne problema, kad per daug valgom, kad 60% žmonių išsivysčiusiose šalyse turi viršsvorio ir t.t.

  bet nepradėsiu, nes pats mėgstu pavalgyti :) ta proga einu į virtuvę.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Arba. Jokia faktinė situacija savaime nėra problema. Laikyti kažką problema ar ne- didžia dalimi interpretacijos klausimas. Netgi neneigiant, jog egzistuoja "objektyvios" problemos (aplinkybės, kurios kelia grėsmę tavo tikslams/vertybėms/gerovei), galima sutikti, kad nemaža dalis jų yra sukuriamos neteisingai interpretuojant situaciją. Jei sutinkam, kad problemos dažnai yra sukuriamos interpretacijos būdu, tuomet re-interpretacija (net jei kaip tavo pavyzdy, tiesiog pasirenkant kitus lyginimo kontekstus) yra visiškai legitimus jų sprendimo būdas:))

  AtsakytiPanaikinti