sekmadienis, vasario 03, 2008
Sentencijos
pirmadienis, sausio 07, 2008
Slydimas prie trakų
Rekomenduoju visiem
ketvirtadienis, lapkričio 29, 2007
Demokratija online ir kalbų mokinimasis
Kita idėja kilo, kai dvidešimt minučių laukiau autobuso. Visos jos čia nedėstysiu, tik esmę. Pabandyti kaip veikia online demokratija. Tai yra, kaip žmonės turėdami visas galimybes greitai ir skaidriai priiminėti bendrus sprendimus, tomis galimybemis naudotųsi. Pvz, kiekvienas norintis dalyvauti, savo du procentus kažkokių pinigų paskiria specialiai tam įsteigtai nepelno organizacijai. Tada naudodamiesi internetu, bendrai, balsavimu nusprendžia kam surinktus pinigus panaudoti. Jei kas nori gali ir savo asmenines lėšas aukoti. Bet esmė būtu tame, kad pažiūrėti, kaip toks dalykas aplamai veiktų.
trečiadienis, lapkričio 14, 2007
Priminimas
- Klientas, geras ir blogas. Tas kuriam svarbu padaryti ir tas kuriam svarbu dalyvauti.
- Kodas pasmerktas būti blogu dėl blogo arba gero kliento
- Neišvengiamas micro-managementas visuomenėje ir jo nebūvimas įstaigose
penktadienis, lapkričio 09, 2007
Mielas kalėdų seneli
- Pragmatic Project Automation
- Pragmatic Version Control using Subversion
- Pragmatic Unit Testing in Java with JUnit
Dar žinoma reiktu pažiūrėti piratinių kopijų kurių tikrai rasčiau, bet norėtusi turėti ir popierinę versiją.
Ačiū
P.S. jei dar ko užsinorėsiu, būtinai tau parašysiu ;)
Papildymas :
Mano draugė Ieva labai norėtu dovanų gauti rinkinį piešimui pieštuku (popieriai, pieštukai ir tt), bei stygų komplektą jos klasikinei gitarai (metalinės).
ketvirtadienis, spalio 04, 2007
Idėjos
Antra mintis kilo po to, kai pažiūrėjau Tado rekomenduotą filmą Zeitgeist. Jį pažiūrėjus kažkodėl nusprendžiau, kad turiu jį parodyti visiem, kam tik galėsiu. Bet viena iš pagrindinių atsisakymo žiūrėti priežasčių yra ta, jog filmas yra anglų kalba. Kaip tai išspresti ? Parašyti lietuviškus titrus.
Beje, jei kas pažiūrės šį filma ir be lietuviškų subtitrų, tai rekomenduoju dar dozę dokumentikos :
Oficialu
pirmadienis, rugsėjo 17, 2007
Naro sertifikatas
Šis sertifikatas reiškia, kad dabar aš galiu visuose PADI nardyno centruose be didelių aiškinimusi išsinuomuoti nardymo įrangą ir nerti į 18 metų gylį. Ir dar padariau atradimą kad būdamas plateliuose nepatingėjau parašyti padrikus memuarus. Dabar juos ir idėsiu. Beje, čia galima pažiūrėti nuotraukas. O čia naktinės nuotrukos iš tų pačių platelių.
Grobuonys
šeštadienis, rugpjūčio 18, 2007
Dviprasmybės
- Nužydėti - Tapti visišku žydu
- Vadovėlis - Mažos įmonės vadovas
- Priekaba/Kabinetas - Ta/Tas kur kabinėjasi
- Sugertukas - Sugerovas
- Mentelė - Maža policininkė
- Pasienietė - Pasieniais besitrainiojanti mergina
- Nežmoniška - Žmonos savybių stokojanti žmona
antradienis, liepos 17, 2007
Jei tik nori šviestis
Šiandien suradau internete MIT paskaitas, nemokamai prieinamas internetu. Taip kad, jei dabar nori ką nors išmokti, tai ar išmoksi priklauso tik nuo tavęs. Šiandien “sudalyvavau” fizikos paskaitoje apie kvantinę mechaniką. Ir supratau kaip veikia spektroskopija ir tikimybės kvantinėje mechanikoje. Kam tai idomu rekomenduoju pažiūrėti. Kitos to paties semestro paskaitos.
Kaip dalintis dešrą ?
Betkuriuo atveju, arba aš blogai jaučiuosi, arba gaunu mažiau dešros. Panašią situaciją galima dar labiau praplėsti, kai yra daugiau dalyvių, kurie turi ribotus resursus, ir kai kurie naudoja principą : “Pirma suvalgom tavo, paskui kiekvienas savo”. Tai kaip visgi dalintis dešrą ?
Kažkade pamenu žiurėjau filmą apie kažką panašaus : Richard Dawkins: Nice guys finish first. Ir Richard Dawkins pateikė labai idomią teoriją apie tai kaip reikia dalintis dešrą. Jos esmė, jog pradžiai dešrą reikia dalintis su visais ir prisimiti su kuo dalinaisi ir jei tas su kuo tu jau dalinaisi, su tavim nesidalina, daugiau su juo nesidalinti. Čia ne į temą, bet tuo pačiu noriu parekomenduoti to paties Richard Dawkins : on the strangeness of science.
pirmadienis, liepos 16, 2007
Plaukimas Šventąja
Maršrutą galėčiau apibūdinti kaip labai lėtą ir tolygų. Tekmės beveik nėra,
upė plati pakeliu sutinkama nemažai ežerų. Reikia daug irkluoti. Ypač kai
daiktus palieki Degėsiuose, o esi nuvežamas prie Dusetų. Tuomet trūks plyš turi
iki vakaro dasikapanoti iki pradinės vietos.
Taigi po pirmos dienos trūks plyš kapanojimosi antrą dieną jėgų toliau plaukti
nebeliko. Taigi vietoj dviejų dienų plaukimo gavosi dienos plaukimas ir dienos
poilsis.
Sekanti savaitgali planuojam plaukti Lakaja. Šį kartą teks labaiu pasverti
savo jėgas.
Ir dar, nuotraukos.
antradienis, liepos 03, 2007
Paskolų automatas
Šiek tiek prabudęs, dar vis iš inercijos rutuliojau tą pačią idėją. Tiesa sakant, kas dabar trugdo, pastatyti automatus kurie nuskenuotu pasą, arba asmens kortelę ir per kelias sekundes suteiktu paskolą. Vartotojo rojus. O ateityje tai net nereiktu jokio paso ar kortelės, tiesiog spaudžiant "bilietėlio"mygtuką būtu atpažystamas piršto atspaudas.
Neduok dieve sulaukti tokių laikų.
Kelionė į Kroatiją
sekmadienis, birželio 03, 2007
Daiktai su istorija ir Fondu stebėjimo programa
Kadangi neseniai paleidau pinigus i karjėrą haza banke, tai yra nusipirkau fondų, labai smalsu kaip jie ten laikosi. Tik va labai tingiu kiekvieną dieną ten jungtis žiurėti ir skaičiuoti, koks gi mano pelnas atskaičius komisinius, ar mano polieriai dar nebankrutavo ir tt. O jei dar kokius popierius nusipirkčiau Vilniaus banke, tai dvigubai tingėčiau jungtis. Tai pagalvojau, kad būtu miela paštu ryte gauti savo portfelio statusą (kas savaitę, po tam tikro pasikeitimo, ar dar kada) .
Kita idėja tai labiau abstrakti. Pajūryje prisirinkau gintaro. Mintyse pagalvojau kad labai gražiai atrodytu stiklinė moneta su viduje esančiu gintaru. Toks kaip ir beprasmis daikas, be jokios paskirties ar naudos. Bet jis turėtu su savimi susietą istoriją. Istoriją apie tai, kaip ir kas tą gintarą rado. Kur ir kodėl. Jei aš nuspresčiau tą monetą padovanoti kokiam sau mielam žmogui, monetos istorija testusi. Ir ji įgautu kažkokią didesnę prasmę. Gal vertę, bet ne piniginę ar praktinę. Labai idomu būtu tokius artefaktus paskleisti po pasaulį ir su jais vis naujas istorijas. Istorijas turiu minty ne žodines, bet rašytines. Knygutes kurios keliautu su savo artefaktais.
Papildymas: fondų stebėjimui yra specializuotas portalas traders. Viskas ten labai gerai, tik galėtu būti informavimas elektroniniu paštu.
ketvirtadienis, gegužės 10, 2007
Skelbimai ir Interjero dizainas
Kurią tai dieną, bendro išsilavinimo tikslias naršiau po google teikiamus servisus. Google Base ir Google Web Toolkit. Ir pagal jų funcionalumą susišvietė man jog galima pakankamai greitai ir be didelių resursų padaryti autopliuso kloną. Didelių resursų nereikia nes visi duomenys vistiek google base guli, o pakankamai lengvai tai dėl to kad taip pasirodė. Esmė ta kad skelbimų talpinimas nebūtu apmokęstinamas. Pagyvensim pamatysim.
Antra idėja kilo iš mano draugės profesijos. Ji kartas nuo karto vis kokį interjerą gamina. Ir kai pradedamas gaminti interjeras ji su kalnu žurnalų, keliauja pas klientus. Ji pasiklaba su klientais, pavarto tuos žurnalus jie, parodo kas jiem patinka, kas nepatinka. Kartais tuos žurnalus ji jiem palieka ilgesniam laikui, kad jie vakarais galėtu susėdę pasvajoti ko nori.
Mano idėja yra padaryti galimybę klientam internete peržiūrinėti pavyzdinių interjerų nuotraukas. Kiekvienoje nuotraukoje galima būtu pažymėti regioną, kuris patinka ar nepatinka, parašyti komentarą. Tokia sistema, pagal klientų pasirinktus elementus galėtu pateikti klientui patikusią spalvų gamą. Taip pat, vienu metu keli klientai galėtu galvoti apie savo interjerus, nes žurnalų kiekis nebebūtu ribojamas. Bet šita idėja tik po autopliuso klono.
šeštadienis, gegužės 05, 2007
Motociklų sezono atidarymas
Linksmumas prasidėjo, kai visa šita galybė motociklų pajudėjo į vingio parką. Tiksliai nežinau, bet mano manymu motociklų virtinė nusidriekė porą kilometrų. Vaizdas važiuojant miestu buvo tragiškas. Kolona visiškai paralyžavo bet kokį kitą eismą. Vairuotojai, ramiai užgesinę automobilius stoviniavo lauke. Prie pesčiūjų perėju minios žmonių. Net pėstieji negalėjo kirsti gatvės.
Mano nuomone, motociklų paradas sezono atidarymo proga yra geras dalykas, bet paradas turi būti paradas. Sutinku, prikyje važiuojantys čioperiai tikrai virpino ne tik orą bet ir stebėtojų širdys. Bet likę 3 penktadaliai triušenu, įskaitant ir mano, tikrai niekieno susidomėjimo nekėlė, o tik laikė sustabdytą eismą.
Kitais metais reiks bent motociklą nusiblizginti važiuojant į tokius pasirodymus. Beje, tikėtina, jog nuotraukos iš atidarymo jau artimiausiu metu pasirodys www.motomanai.lt.
antradienis, gegužės 01, 2007
Karas ir ginklai
Bet dabar kiek aš susidarau vaizdą, situacija tokia kad, dalis amerikiečių kasdien eina į darbą banke, kita dalis eina į darbą fabrikam, o kita dalis eina į darbą karan. Ir vieni apie kitus nelabai ką žino. O tie 6,4 milijardo doleriu kurie yra išleidžiami. Jei pagalvoji tai jie niekur nedingsta. Jie iš valstybės biudžeto, tai yra visų piliečių, pereina į karo pramonės kišenes. Prisiminiau būtent su tuo susijusią, citatą iš filmo "Why we fight" :
When war becomes that profitable, you're going to see a lot more of it.
šeštadienis, balandžio 28, 2007
Memuarai iš Švedijos
Ketvirta diena
Darbe dar vienas siurprizas. Ketvirtadieniais acando turi bendrus pusryčius. Kaip man paaiškino vienas kolega, kadangi didelis ofisas tai pusričiaujant bent pamatai kaip kas atrodo ir gali pakalbėti kaip ka skam sekas. Nieko įpatingo, bet malonu ir nemokama. Bandelės, sūris, mėsa daržovės, kava , arbata. O po pietų dar ir torto gavome kažkokio bendradarbio išėjimo proga. Po darbo.
Kaip ir planavau, šiandien po darbo pavyko paplaukoti su laivu. Su savaitiniu bilietu stokholme galima nemokamai plaukti vieninteliu laiveliu, kuris plugdo iš centro į djurgarden sala. Atstumas juokingas, tik pats plaukimo faktas svarbu. Ne bent jau aš tai iš tos salos po to pesčiomis atgal parėjau.
Ta sala tai didžiulis parkas. Joje yra atrakcijonų parkas, arkariumas terariumas, zologijos sodas ir tikriausiai dar kas nors ko aš nemačiau. Labiausiai gaila dėl to jog aš ten galiu nukeliauti tik po darbo, o tuo metu niekas jau nedirba. Beje kai kur dar net sezonas neatidarytas. Tai tik iš lauko pažiūri ir tiek. Bet vistiek idomu. Mačiau beje nuomuojamas kanojas bei vandens dviračiu, turint laiku manau butu nerealybė tą sala apiplaukti, arba bent jau dviračiu po ją pasivažinėti.
Na ką jau vakaras, keliauju pas Domą. Dar minus pusvalandis. O pas Domą yra svečių, užeinu ir girdžiu rusų kalbą. Kaip senai rusiškai kalbėjau, teko prisimininėti. Bet man patiko. Pasirodo i stokholma atvarė domo įmonės šefų šefas, o ta rusiškai kalbanti Sabrina yra šefo asistentė. Ir ją pas Domą išgrūdo todėl kad ten kur apsistojęs šefų šefas jai nebuvo laisvos lovos. (Nežinau, gal kvailas tas šefas ar ką). Tai atsirado pas Domą ir vyno iš kažkur, susisiekiem su Vilniumi ir darėme tele – vakarėlį. Ramiai viskas praėjo, visgi ryt dar į darbus visiem.
Ryšium su tuo kad domas turi ryšį, dar ir Heroes seriją prieš miegą gavau pažiūrėti. Pilnas komplektas.
Šiandien pagalvojau, jog jei ir Lietuvoje taip gyvenčiau kaip čia, keikvieną dieną bandydamas pamatyti ar patirti ką naujo, mano gyvenimas būtu dar ilgesnis. Taip pat pastebėjau jog iš vakaro sugalvoti ką darysi kitą dieną yra labai naudinga. Atsiranda tarsi jungtis tarp dienų. Nes kai tik išryto atsikėlęs pradedi galvoti ką čia nuveikus, visos dienos tampa atskiros ir nesusijusios ir įsisuka rutina.
Penkta diena
Nieko įpating. Siuvenyrų dalybos darbe, siuvenyrų pirkimas namo, daiktų pakavimas.
Šešta diena
Sėdžiu sau oro uoste ir laukdamas lektuvo rašau memuarus. Kol įsiregistravau kokią valandą eilėje prastovėjau. Gerai kad anksčiau į vietą atkeliavau. Na va ir mano lektuvas nuskrido, pražiopsojau, kito dabar laukti reiks...